Wkładki 3D

Indywidualne spersonalizowane wkładki ortopedyczne CNC Foot Insole

frezowane w materiale wielowarstwowym „wkładki 3D” (PRODUKT MEDYCZNY – 8 % vat) projektowane komputerowo na podstawie badań Twoich stóp

Niemal połowa Polaków ma różnego rodzaju wady i zniekształcenia stóp, niestety tylko garstka decyduje się na leczenie.
Dzięki możliwościom, jakie daje nam diagnostyka komputerowa stóp, wykonujemy na najwyższym poziomie indywidualne wkładki ortopedyczne dla dzieci, dorosłych, jak również sportowców.

Zawsze wykonujemy komplet 4 badań komputerowych (a czasem 5):

 • badanie podeszwowej strony stóp i ich szczegółowej analizy (ocena wysklepienia stóp)
 • badanie rozkładu sil nacisku na podłoże (którą częścią stopy badany mocniej naciska podczas stania i chodu)
 • badanie postawy ciała (szczególnie istotne jest ułożenie miednicy , koślawość/szpotawość kolan i pięt)
 • skan „negatywu”  stopy w 3D
 • w szczególnych przypadkach skan 3D pleców (badanie fotogrametryczne postawy ciała).

Na podstawie powyższych badań wykonujemy w specjalnym oprogramowaniu CAD/CAM komputerowy projekt 3D Twojej wkładki ortopedycznej, profilaktycznej lub komfortowej.

DLACZEGO MY?
Na chwile obecną >jako jedyni w Radomiu wykonujemy wkładki tą techniką !!!
To nie są wkładki „sklejane” z kilku gotowych elementów !!!
To nie są wkładki „dobierane” na oko z półki !!!
To nie są wkładki robione ręcznie „na wyczucie” !!!
To nie są wkładki symetryczne – bo człowiek nie jest symetryczny – serce ma po jednej stronie, jest lewo ręczny, prawo nożny itd.
W powyższych przykładach błędnie nazywają takie wkładki „indywidualnymi” Ci co je sprzedają/oferują, gdyż oferują wkładki albo „dobierane” albo robione ręcznie.

Nasze wkładki tworzą jedną całość z obuwiem oraz stopą, są wykonywane profesjonalnie od A do Z na bazie wyników Twoich badań z bardzo dużą dokładnością, w materiale odpowiednim dla Twoich stóp oraz potrzeb, niezależnie dla lewej i prawej stopy, wkomponowane niezależnie do lewego i prawego buta.

Każdy z nas dziennie średnio stawia 10 tysięcy kroków, często zapominając o obciążeniu, jakiemu poddawane są stopy, dopóki nie przypomni nam o tym ból w obrębie stóp, kolan, a nawet kręgosłupa.  Komfort chodzenia w znacznym stopniu poprawiają wkładki i obuwie ortopedyczne, ale tylko wykonane indywidualnie mogą by dostosowane do wymagań konkretnego pacjenta. Nasze wkładki pełnią rolę zarówno profilaktyczną, jak i korekcyjną, odciążają miejsca wrażliwe, amortyzują wstrząsy. Są one niezbędne dla osób zawodowo uprawiających sport, którzy kilka razy częściej są narażeni na przeciążenia. Nasze wkładki można również zastosować u osób po częściowych amputacjach w obrębie stopy, z asymetrią długości kończyn dolnych (wyrównanie asymetrii).  Tylko indywidualnie zaprojektowane i wykonane wkładki 3D, jak również idealnie dopasowane do buta pacjenta poprawiają biomechanikę całej kończyny, nie stanowią jedynie biernego podparcia dla stopy, ale wymuszają prawidłowe jej ustawienie podczas obciążania i właściwą pracę mięśni. Wkładki ortopedyczne mają więc za zadanie przywrócenie prawidłowych warunków anatomicznych stopy oraz wyrobienie odruchu, a następnie nawyku prawidłowego ustawiania i obciążenia stóp.

NAGRODY dla naszych wkładek:
– wyróżnienie od Polskiego Towarzystwa Ortotyki i Protetyki Narządu Ruchu
– Złoty MEDAL na Targach Rehabilitacji, Terapii i Pielęgnacji Chorych Rehmed Plus 2015
– „Granitowy Tulipan” – nagroda za produkt roku na Gali Biznesu Ziemi Radomskiej

dla tego decydując się na nasze wkładki „CNC Foot Insole” mają Państwo gwarancję, że wkładki wykonane tą techniką będą w pełni indywidualnymi wkładkami przygotowanymi specjalnie dla Państwa stóp.

Nowy wymiar oprogramowania 3D pozwala nam dowolnie kształtować powierzchnię wkładki, zachowując przy tym najwyższą precyzję. System pozwala również na bardzo dokładną kontrolę zmian powierzchni indywidualnej wkładki, jak również ich archiwizację. Dajemy Państwu nie znaną do tej pory dokładność oraz precyzję w projektowaniu wkładki, uwzględniając z jednej strony potrzeby korekcji stopy, z drugiej rodzaj obuwia w jakim ma być stosowana wkładka.

Kiedy potrzebne mi są wkładki indywidualne robione na miarę?

 • ostroga piętowa
 • paluch koślawy (halux valgus)
 • bolesność stawów
 • modzele
 • płaskostopie, stopa wydrążona
 • niestabilność stóp (związane z tym bóle)
 • zapalenie ścięgna Achillesa
 • stany po operacjach i złamaniach
 • nawykowe zwichnięcia stawów skokowych
 • jałowa martwica guza kości piętowej (choroba Haglunda – Severa)
 • choroba Mortona
 • choroby reumatyczne i związane z nimi deformacje stóp
 • jeżeli jestem sportowcem, biegaczem etc.
 • i wiele innych…

Przy jakich schorzeniach wskazane są (pomogą) nasze wkładki :

– Płaskostopie podłużne
– Płaskostopie poprzeczne
– Stopa koślawa
– Stopa szpotawa
– Stopa końsko-szpotawa
– Ostroga piętowa
– Neuroma
– Halluxy
– Modzele
– Stany przeciążeniowe stopy
– Szpotawość oraz koślawość kolan
– Wkładki odciążające dla Kobiet w ciąży
– przeciążenia
– Inne

Dla dzieci, czy dla dorosłych?
Zadaniem wkładek indywidualnych u dorosłych jest ustawienie stóp, kolan w pozycji prawidłowej, zmniejszenie bolesności ,odciążenie miejsc najbardziej przeciążonych, stworzenie komfortu i wygody chodzenia.

U dzieci dobrze zrobione wkładki indywidualne są skuteczną pomocą w korekcji wad stóp, kolan i kręgosłupa. Zadaniem ich jest prawidłowe ustawienie całego organizmu. Takie ustawienie daje możliwość prawidłowego rozwoju całego aparatu ruchu. Zabezpiecza przed problemami bólowymi w wieku dorosłym. Bo niezauważone i w porę nieskorygowane wady nasilają się w miarę dorastania i dojrzewania młodego organizmu co w konsekwencji prowadzi do bolesnych niewydolności, a także do trwałych zniekształceń.

Okres użytkowania 
Wysokiej jakości i trwałe materiały pozwalają na korzystanie z wkładki przez bardzo długi czas, nawet do 3 lat. Jest to jednak całkowicie uzależnione od obciążenia. Z zaleceń wynika, że właściwości funkcjonalne powinny być sprawdzane maksymalnie co 6 miesięcy.

Instrukcja czyszczenia
Wytrzyj powierzchnię przy użyciu delikatnej gąbki.
Nie prać w pralce.
Nie wystawiać na bezpośrednie działanie ciepła. (centralne ogrzewanie, bezpośrednie ogrzewanie promieni słonecznych)

 

 

 

 


^
Porozmawiaj z nami
Czat z Firmao.pl CRM